Innowacyjny piec wózkowy o duszy kuchni węglowej

Jedyny w swoim rodzaju, opatentowany ceramiczny piec wózkowy R-EVOLUTION to specjalista od różnorodności wypiekanych wyrobów spełniający najwyższe wymagania jakościowe. Piec ten gwarantuje zawsze udane pieczenie, zgodnie ze starymi, tradycyjnymi zwyczajami piekarniczymi – jak w sprawdzonych starych piecach kamiennych – jednak przy równocześnie racjonalnie wydatkowanej energii, prostej obsłudze, wysokiej wydajności i inteligentnym układzie sterowania. Dostępny w wersji olejowej i gazowej.

Wyrafinowane połączenie zalet konwekcji ciepła i aktywnego promieniowania cieplnego – o zwiększonej ilości wytwarzanego promieniowania IR – zapewnia dużą różnorodność wypiekanych wyrobów, od drobnego pieczywa po duże wyroby piekarnicze, a to wszystko przy zachowaniu wysokiego stopnia powtarzalności i jakości produktu - wózek po wózku: wyroby cechują się mniejszymi wahaniami wagowymi, dłużej zachowaną świeżością, optymalną objętością, delikatnie i cudownie popękaną i wypieczoną, ale soczystą i zbrązowiałą skórką jak również wyrazistością. Wyższa specjalizacja wyrobów piekarniczych najwyższej jakości, o wybitnych walorach smakowych i aromacie bez kompromisów –przy równoczesnych oszczędnościach energetycznych rzędu 30% w porównaniu do zwykłych pieców wózkowych. W porównaniu do olejowych pieców wózkowych korzystniejsza jest również elastyczna charakterystyka pieca przy zmianie wypiekanych wyrobów.

Wewnętrzne ściany komory wypiekowej posiadają funkcjonalną ceramiczną powłokę i spełniają funkcję ogromnego i wydajnego powierzchniowego wymiennika ciepła. Firma WACHTEL opatentowała to rozwiązanie techniczne. Aby dopełnić gwarantowane bezpieczeństwo, firma Wachtel udziela pięcioletniej gwarancji na system wymiany ciepła*. Ponadto piec R-EVOLUTION gwarantuje odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska. Różnica między temperaturą spalin a temperaturą komory wypiekowej wynosi jedynie 10 - 15°C. Dzięki wysokiemu współczynnikowi sprawności rozwiązań technicznych zastosowanych w tym piecu oraz ich maksymalnej wydajności energetycznej piekarz może zaoszczędzić zasoby i zapewnić znaczne oszczędności kosztów i energii. Strategia obniżania kosztów energii powinna zawsze rozpoczynać się od obniżania zużycia prądu. Energię, której się nie zużywa, nie trzeba w drogi sposób odzyskiwać.

Jednak to jeszcze nie wszystko: Najważniejszym elementem pieca R-EVOLUTION jest nowy, seryjnie produkowany układ sterowania IQ-TOUCH, który składa się z wytrzymałego, szklanego, kolorowego wyświetlacza dotykowego 9,2”, którego obsługa jest szybka i intuicyjna, podobnie jak w przypadku smartfonów.

* W przypadku zawarcia umowy serwisowej dotyczącej serwisowania palnika i pieca

pdfR-EVOLUTION
broszura DE